Informacje

Niektóre projekty Budżetu Obywatelskiego 2020 zamrożone [VIDEO]

Z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną oraz konieczność pomocy lokalnym przedsiębiorcom, puławski Urząd Miasta zdecydował o zamrożeniu niektórych projektów, wybranych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Chodzi mianowicie o projekt placu wypoczynkowego przed budynkiem Urzędu Miasta, budowę wieży lęgowej dla jerzyków, wykonanie oświetlenia LED na al. Tysiąclecia oraz modernizację ul. Rybackiej wraz z montażem oświetlenia od mostku drewnianego do wału wiślanego. Inwestycje zostaną przesunięte na przyszły rok. Ratusz szacuje, że wstrzymanie tych 4 projektów to oszczędność rzędu miliona trzystu tysięcy złotych, które posłużą dla ratowania będących w tarapatach finansowych przedsiębiorców.

Paweł Maj – Prezydent Puław (dźwięk z sesji rady miasta)

Urzędnicy miejscy zapewniają, że zrobią wszystko, aby wykonano pozostałe projekty wybrane w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2020. Ich realizacja została już rozpoczęta, a umowy podpisane. Chodzi m.in. o aqua aerobik dla mieszkańców, leżaki plenerowe, naprawę chodnika przy ul. Wojska Polskiego, niedziele z nordic walking czy wykonanie murali.

Ewelina Borawska – Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej (dźwięk z sesji rady miasta)

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button