Informacje

Szpital chce wsparcia i dziękuje za cenne inicjatywy

Nie milkną echa sprawy związanej z inicjatywą puławskich restauratorów, którzy chcieli wesprzeć kadrę medyczną puławskiego szpitala i zafundowali darmowe posiłki dla części z nich. Pomijając wpis w mediach społecznościowych wicestarosty, który inicjatywę uznał za prowokację, powstało wokół tej sprawy sporo niejasności. 

Dyrekcja szpitala uznała, że to bardzo ważna i cenna inicjatywa, iż w sytuacjach szczególnych potrafimy zdobyć się na takie gesty. Ze względu jednak na fakt, że stołówka szpitalna jest w stanie zapewnić bez problemu posiłki dla pacjentów i pracowników szpital zwrócił się z prośbą o przekierowanie tej pomocy do puławskich przychodni, które pracują tak jak w normalnej sytuacji. Dyrekcja Szpitala wydała w tej sprawie oświadczenie, które trafiło do mediów.

“Z uznaniem przyjęliśmy inicjatywę puławskich restauratorów gotowych nieść pomoc w formie darmowych posiłków dla pracowników SP ZOZ w Puławach. Obecna sytuacja jak wszyscy wiemy jest nadzwyczajna. Szpital w całości został przekształcony w jednostkę zakaźną i podejmuje szereg działań dostosowawczych i organizacyjnych, aby móc zadbać o zdrowie zarówno pacjentów jak i pracowników. Szpitalna stołówka w tym momencie w całości zabezpiecza potrzeby związane z posiłkami dla personelu i nie jest na tą chwilę konieczne, aby były one dostarczane do szpitala z zewnątrz. Tym bardziej, że jednym z kluczowych elementów obecnej działalności jest ograniczenie przebywania na terenie szpitala osób postronnych.

Podkreślając jeszcze raz zaangażowanie puławskich lokali gastronomicznych, zwracam się z prośbą aby swoją pomoc przekazały lekarzom oraz personelowi naszych przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) na terenie miasta oraz Przychodni Specjalistycznej na ulicy Centralnej. Żadna z tych placówek nie zaprzestała swojej działalności, nadal przyjmują pacjentów, których obecnie jest zdecydowanie więcej niż dotychczas.”

Jeszcze raz dziękujemy za Państwa inicjatywę i chęć niesienia pomocy w tej nadzwyczajnej sytuacji.

Autor: P,. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button