Informacjewszystkie

Bez osobistego kontaktu w kolejnych instytucjach

Epidemia koronawirusa wymusiła zmianę funkcjonowania miejskich instytucji. Całkowicie zawieszają one osobisty kontakt z klientami. 

Od wtorku w Starostwie Powiatowym w Puławach obowiązuje całkowity zakaz bezpośredniej obsługi interesantów. Odwołane są wszelkie rozprawy administracyjne i wezwania do osobistego stawiennictwa. We wszystkich sprawach niecierpiących zwłoki z urzędnikami starostwa należy kontaktować się telefonicznie, pocztą, drogą elektroniczną, faxem lub poprzez skrzynkę podawczą E-PUAP. Zawieszone są również kary dla osób, które nie dopełniły obowiązków związanych np. z zarejestrowaniem pojazdu, zawiadomieniem urzędu o kupnie lub sprzedaży pojazdu w terminie 30 dni. Ulga dotyczy spraw, w których termin upłynął nie wcześniej niż 16 marca.

Z bezpośredniej obsługi klienta czasowo rezygnują również Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Z OPEC będzie można kontaktować się jedynie telefonicznie bądź mailowo przynajmniej do 25 marca, zaś z MPWiK – co najmniej do końca miesiąca. Obie instytucje proszą o regulowanie zobowiązań finansowych za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub tradycyjnie – w banku bądź na poczcie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button