InformacjeMiasto Puławy

Wystartowały tegoroczne matury [VIDEO]

Od poniedziałku we wszystkich szkołach średnich ruszyła matura. Tegoroczna jest szczególna, bo odbywająca się w nietypowych warunkach i miesiąc później od planowanej.

Tegoroczni maturzyści podchodzą do egzaminów zachowując reżim sanitarny. Zapytaliśmy dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, jak będzie wyglądał egzamin w ich szkole.

Marta Gładysz – Dyrektor ZSO Nr 1 im. KEN w Puławach

Sprawdziliśmy, jakie nastroje panują wśród uczniów tuż przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości.

Jakub – tegoroczny maturzysta z  ZSO Nr 1 im. KEN w Puławach

Zgodnie z tym nadzwyczajnym kalendarzem maturalnym, rozpoczynający sesję egzaminacyjną język polski jest jednym z czterech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych, który tegoroczni maturzyści muszą zaliczyć na co najmniej 30 % . Ocenę na co najmniej tym samym poziomie powinni otrzymać także z matematyki i języka obcego. Nie ma co prawda progu zdawalności dla jednego z wybranych przedmiotów dodatkowych przez uczniów, jednak podejście do niego jest obowiązkowe. Warto dodać, że ten dodatkowy przedmiot maturzyści zdają na poziomie rozszerzonym. W tym roku unikną oni stresu związanego z egzaminami ustnymi. Pierwotnie zaplanowane były dwa, ale ze względu na pandemię zrezygnowano z ich przeprowadzenia.

Autorzy: M. Owczarz, P. Nowosadzki, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button