Powiat Puławski

I Halowe Zawody w Sportach Pożarniczych MDP |#LPU24.pl

W niedzielę w hali ZST w Puławach młodzi adepci pożarnictwa z całego powiatu, rywalizowali w pierwszych Halowych Zawodach w Sportach Pożarniczych. W szranki stanęło 13 zespołów, na które składało się 7 drużyn męskich i 6 kobiecych.

Aby zakwalifikować się do zawodów powiatowych każdy z zespołów musiał okazać się najlepszy w swojej gminie. Rywalizacja polegała m.in. na pokonaniu biegu sztafetowego z ćwiczeniami bojowymi. Pomimo dostosowania poziomu trudności do wieku uczestników, wykonanie zadań pod presją czasu stawia przed drużynami naprawdę spore wyzwanie.

Sprawne wykonanie ćwiczeń bojowych, wymaga rzetelnego wytrenowania poszczególnych elementów oraz bardzo dobrej kondycji fizycznej. Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pozwalają na doprowadzenie do perfekcji obsługi sprzętu oraz wykonywania uproszczonych czynności, które są symulacją tych wykonywanych podczas działań ratowniczych. Z pewnością wielu młodych druhów i druhen, którzy od najmłodszych lat obcują ze środowiskiem pożarniczym, w przyszłości zasili szeregi Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kat. drużyn dziewczęcych zajęła MDP Wierzchoniów, zespół z Oblas, a trzecie przypadło druhnom z Kozła, wśród chłopców najlepiej wypadli młodzi strażacy z janowca druga lokatę wywalczyli zawodnicy z Osin a na najniższy stopień podium przypadł strażakom z Wierzchoniowa. Przypomnijmy, że zwycięzcy niedzielnych zmagań będą reprezentowali nasz powiat w zawodach wojewódzkich.

autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button