InformacjeMiasto Puławy

Policyjna akcja Wszystkich Świętych – bezpiecznie na drogach |#LPU24.pl

Tegoroczne święto Wszystkich Świętych wypadło w środę, co wiele osób zachęciło do zorganizowania sobie długiego weekendu. Dzięki temu ruch na drogach nieco rozłożył się w czasie, ale wymusiło to na Policji wzmożoną czujność na drogach przez okres ponad tygodnia.

kom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP Puławy

Jak przyznała kom. Ewa Rejn-Kozak, tegoroczne wzmożone działania policyjne w związku z dniem Wszystkich Świętych trwały aż 10 dni, bo od piątku 27 października do niedzieli 5 listopada. Jak dodała, w tym okresie na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku, uczestnicy 26 kolizji, do których doszło, nie doznali poważniejszych obrażeń. Przebadano ponad 1500 kierowców na trzeźwość, “wpadło” 4 z nich, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Działania policjantów dotyczyły też kontroli ruchu w pobliżu nekropolii, sprawdzania stanu technicznego pojazdów. W omawianym okresie zostało zatrzymanych 20 dowodów rejestracyjnych, głównie z powodu braku aktualnych badań technicznych pojazdów a także złego stanu technicznego pojazdów.

Pamiętajmy aby zawsze wsiadać za kierownicę tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni dobrego stanu technicznego naszego pojazdu oraz naszego dobrego samopoczucia.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button