Miasto Puławy

Event przyrodniczy na Skwerze Niepodległości

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, Puławy dołączają do akcji Czyste, Zielone Miasta. W najbliższy poniedziałek na Skwerze Niepodległości po zaplanowanym wcześniej spotkaniu na Skwerze Niepodległości odbędzie się event przyrodniczy.

W ramach tego wydarzenia zostaną przeprowadzone warsztaty terenowe dotyczące ochrony jeży w krajobrazie miejskim. Uczestnicy zapoznają się z przyzwyczajeniami, upodobaniami i biologią tych pożytecznych stworzeń. Ustawione zostaną schrony dla jeży w ilości 2 sztuk, będą do nich dołączone tabliczki informacyjne. Kolejne 10 schronów dla jeży zostanie przygotowanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Zostaną one umieszczone w parkach i na skwerach, miejsca zostały już wyznaczone.

Po 2 schrony zostaną umieszczone na Skwerze Niepodległości oraz w zadrzewieniu przy ul. Konopnickiej. Ponadto jeże będą mogły szukać schronienia także w specjalnych punktach przygotowanych na Błoniach oraz terenach zielonych przy ulicach Słowackiego, Piłsudskiego, na skwerze św. Jana Pawła II oraz przy ZSO nr 2.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button