Miasto Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł – w marcu

Już niebawem odbędzie się tegoroczny Bieg Zielonych Sznurowadeł. Charytatywna impreza, która w ciągu ostatnich 2 lat ze względu na obostrzenia pandemiczne była organizowana w sierpniu oraz październiku, tym razem powraca do swojego zwyczajowego, marcowego terminu.

Bieg Zielonych Sznurowadeł będzie mieć formę półmaratonu. Organizatorzy zapowiadają, że jego trasa będzie stosunkowo trudna, biegacze będą musieli w większości przemierzać polne drogi, wąwozy i lasy, z pewnością napotkają więc naturalne przeszkody w postaci korzeni, strumieni czy błota. Na starcie mają stawić się zarówno biegacze jak i fani chodzenia z kijkami nordic walking. Impreza odbędzie się w niedzielę 13 marca, zawodnicy wystartują sprzed budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Zabłockiego w Puławach o godz. 10:00. Co ważne, bieg odbędzie się niezależnie od panujących tego dnia warunków atmosferycznych.

Zgłoszenia internetowe chętnych do udziału w biegu są prowadzone za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie https://frslublin.pl/, będą trwać do 7 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Tam też można znaleźć dokładne informacje o potrzebnych dokumentach oraz opłacie startowej. Osoby, które były zapisane na półmaraton w 2020 roku, a nie wykorzystały swojej opłaty startowej, automatycznie są wpisane na liście tegorocznego biegu. Bieg Zielonych Sznurowadeł stanowi nie tylko promocję aktywnego stylu życia, celem tej imprezy jest również pomoc Specjalnemu Ośrodkowi Wychowawczemu, prowadzonemu przez siostry benedyktynki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button