Miasto Puławy

W puławskiej bursie postawili na bezpieczeństwo |#LPU24.pl

Wszystko wskazuje na to, że zarówno młodzież jak i wychowawcy w Powiatowym Zespole Wychowania i Kształcenia czyli w puławskiej bursie szkolnej mogą czuć się bezpiecznie. W środę zasymulowano pożar w placówce i przeprowadzono ewakuację.

Warto zaznaczyć, że od niedawna PZWiK dysponuje bardzo nowoczesnym systemem alarmowo-ratowniczym, dzięki któremu każdy wpisany do bazy placówki uczeń i wychowawca otrzymuje na swój telefon w sytuacji zagrożenia powiadomienie głosowe o konieczności opuszczenia budynku i komunikat, jak powinien się w danej sytuacji zachować.Takie systemy powiadamiania głosowego umożliwiają szybkie i skuteczne przekazywanie informacji o ewakuacji oraz instrukcji bezpieczeństwa.

Mirosław Kozioł – Dyrektor PZWiK w Puławach, Paweł Mizura – wychowawca

Zasymulowana ewakuacja przebiegła bez zakłóceń – komunikaty zostały dostarczone do uczestników, a drzwi ewakuacyjne otworzyły się automatycznie, stąd mieszkańcy poszczególnych bloków mieszkalnych w bursie bez problemu wydostali się na zewnątrz i zgrupowali w miejscu zbiórki.

Warto również podkreślić, że ten nowoczesny system powiadamiania głosowego jest zintegrowany z innymi systemami bezpieczeństwa. Pozwala to na jeszcze lepszą koordynację działań podczas ewakuacji. Należy jednak pamiętać, że skuteczność systemu zależy od jego regularnego testowania oraz świadomości i współpracy wszystkich uczestników procesu. W przypadku tej ewakuacji, która była wcześniej planowana, młodzieży i wychowawcom udało się osiągnąć wszystkie cele, jeśli chodzi o jej skuteczność. Tego typu czynności należy przeprowadzać co najmniej raz w roku.

autorzy: P. Nowosadzki, A. Szumny, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button