InformacjeMiasto Puławy

Miasto coraz bardziej się zadłuża

Kwestia emisji obligacji komunalnych przez Miasto zdominowała czwartkową sesję Rady Miasta Puławy. Emisja obligacji to mówiąc wprost forma zaciągania kredytu. Zaproponowany przez prezydenta Maja projekt uchwały w tej sprawie wywołał spore kontrowersje.

Zgodnie z dokumentem, Miasto wyemituje w bieżącym roku pięć tysięcy obligacji każda o wartości tysiąca złotych, co daje łączną kwotę 5 milionów złotych. Uzasadnieniem projektu, według włodarza naszego miasta, jest konieczność realizacji inwestycji mimo trudnej sytuacji finansowej miejskiego budżetu. Projekt uchwały został dzień wcześniej negatywnie zaopiniowany przez Komisję Budżetu, Gospodarki Miejskiej i Planowania Przestrzennego. W dyskusji nie obyło się bez wzajemnych oskarżeń o zadłużanie Miasta pomiędzy byłym i obecnym prezydentem Puław. w trakcie debaty pojawiały się też głosy krytykujące pismo prezesów miejskich spółek komunalnych, którzy apelowali o przyjęcie uchwały. Prezydent Maj stwierdził, że jeśli radni nie poprą projektu, realizacja planowanych na ten rok inwestycji będzie zagrożona.

Ostatecznie po dłuższej przerwie większość radnych poparła projekt emisji obligacji. Za tym rozwiązaniem zagłosowało 11 radnych, w tym dość nieoczekiwanie przedstawiciele PiS, którzy w dyskusji odnosili się do tego pomysłu sceptycznie a także, bez zaskoczeń – radni związani z prezydentem Majem. Przeciw zagłosował 5-osobowy klub Samorządowcy byłego prezydenta Janusza Grobla, również 5 osób wstrzymało się od głosu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button