InformacjeMiasto Puławy

Rusza Uniwersytet Dziecięcy |#LPU24.pl

Uniwersytet Dziecięcy to nowa inicjatywa POK Dom Chemika dla dzieci, która oferuje ciekawe zajęcia, wykłady i warsztaty.

W sobotę w Domu Chemika odbędzie się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 na małej sali teatralnej i towarzyszył będzie mu pierwszy wykład „Barwy i dźwięki świata zwierząt”. Po wykładzie odbędą się warsztaty popularnonaukowe z wykorzystaniem klocków LEGO pt. „Zostań tropicielem” i „Mechaniczne zwierzęta”.

Zbigniew Śliwiński – Dyrektor POK Dom Chemika

Jak podkreślił dyrektor POK “Dom Chemika” Zbigniew Śliwiński zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UMCS to nowa propozycja w ofercie Ośrodka. Inspirujące wykłady, warsztaty popularnonaukowe, pokazy dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych – to wymienione przez dyrektora Puławskiego Ośrodka Kultury cechy Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Inauguracja już w sobotę o godz. 11:00.

Warsztaty są otwarte również dla osób, które nie zapisały się na zajęcia na UD, aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się przez formularz internetowy. Każdy warsztat jest płatny 15 zł na miejscu w dniu wydarzenia. Rekrutacja na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego jest otwarta i można jej dokonać za pośrednictwem strony internetowej placówki.

Autorzy: M. Strzelecka, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button