InformacjeMiasto Puławy

Budżet Obywatelski 2024 – znamy wyniki |#LPU24.pl

Znane są już wyniki dziesiątej, jubileuszowej edycji puławskiego Budżetu Obywatelskiego. O wynikach głosowania poinformował Urząd Miasta.

Spośród 15 projektów dużych i 16 małych, które zostały zakwalifikowane do głosowania odpowiednią liczbę głosów do realizacji zdobyły dwa projekty duże oraz 6 małych. Wśród projektów dużych po raz kolejny puławianie wybrali sterylizację i kastrację psów i kotów wraz z ich czipowaniem, ta inicjatywa zdobyła 851 głosów. Drugim zwycięskim pomysłem jest budowa tężni solankowej na osiedlu Niwa. Wśród projektów małych zdecydowanie największym powodzeniem cieszył się koncept doposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej we Włostowicach, ta inicjatywa zyskała uznanie ponad tysiąca osób. Inny zwycięski projekt to “Puławy – Zielono Witamy”, czyli pomysł nowych nasadzeń drzewek przy ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. 4 Pułku Piechoty. Kolejne pomysły, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego to rozdawanie budek dla ptaków mieszkańcom Puław, Aqua Fitness, zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnością oraz bankomat nasion.

Ewelina Borawska UM Puławy

W tegorocznym głosowaniu wzięło udział ponad 3 tysiące osób, oznacza to niemal dwukrotny wzrost frekwencji w porównaniu do roku ubiegłego. Zwycięskie projekty mają być zrealizowane w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button