InformacjeLPU24

Święto Wojska Polskiego w Puławach [FOTO]

Obchody Święta Wojska Polskiego w Puławach rozpoczęły oficjalne uroczystości przy tablicy pamiątkowej poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich.


W swoim przemówieniu, Prezydent Puław Paweł Maj nawiązał do tradycji oręża polskiego oraz historycznej Bitwy Warszawskiej, znanej jako Cud nad Wisłą z roku 1920. Podkreślił, że ta decydująca batalia była momentem, w którym polskie siły zbrojne stawiły czoła ogromnej przewadze przeciwnika i obroniły niepodległość kraju. Przemówienie Prezydenta Puław podkreśliło również znaczenie jedności narodu w trudnych chwilach oraz potrzebę pamięci o naszych bohaterach i ich poświęceniu. Prezydent Paweł Maj przypomniał, że historia Bitwy Warszawskiej jest inspirującym przykładem, jak determinacja, męstwo, miłość do ojczyzny i jedność mogą pokonać wszelkie przeciwności.

Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, oraz upamiętnienie postaci Józefa Piłsudskiego mają szczególne znaczenie dla naszego miasta. To właśnie w Puławach, miejscu podejmowania pierwszych decyzji dotyczących kontrofensywy w wojnie polsko-bolszewickiej, wydarzenie to jest obchodzone w sposób wyjątkowy. Także i w tym roku uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą Marszałkowi, następnie odprawiono uroczystą mszę świętą a w godzinach popołudniowych zaplanowano koncerty pieśni i piosenek patriotycznych.

foto:LPU24.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button