Informacje

Rajd Orlich Skrzydeł w Dęblinie

Pomimo coraz bardziej odczuwalnego chłodu Nordikiada nie zatrzymuje się. W niedzielę miłośnicy chodzenia z kijkami zawitali do Dęblina, by wziąć udział w Rajdzie Orlich Skrzydeł.

Tym razem motywem przewodnim rajdu był kolor różowy – październik jest bowiem miesiącem profilaktyki raka piersi, czego symbolem jest właśnie ta barwa. Frekwencja w dęblińskim rajdzie naprawdę dopisała – na starcie pojawiło się blisko 200 uczestników.

Uczestnicy mieli okazję spotkać Piotra Wetoszkę – tegorocznego wicemistrza świata nordic walking w kategorii open, który gościł już podczas startu Nordikiady w Krasnobrodzie. Podczas wydarzenia była prowadzona także loteria na rzecz dęblińskiego Hospicjum. Tradycyjnie zaplanowano dwa dystanse jeden dla początkujących drugi dla bardziej zaawansowanych walkerów. Starty poprzedziła rozgrzewka.

To jeszcze nie koniec organizowanych przez Fundację BezMiar wydarzeń w ramach Nordikiady – 6 listopada zorganizowany zostanie rajd w Tomaszowie w gminie Puławy, zaś 3 grudnia zaplanowano finał akcji w Parchatce. Informacje o zapisach na te wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Fundacji BezMiar.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button