Miasto Puławy

Budżet Obywatelski – projekty wstępnie ocenione

Zakończył się etap oceny formalnej projektów zgłoszonych przez puławian do Budżetu Obywatelskiego, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

Pomysły mieszkańców oceniała Komisja ds. opiniowania projektów oraz Doraźna Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego. Z 47 zgłoszonych inicjatyw we wstępnej selekcji odrzucono 9, które nie przeszły oceny formalnej z powodu braku listy poparcia bądź złożenia wniosku po terminie. 12 pomysłów otrzymało zaś negatywną rekomendację z uwagi na różne merytoryczne aspekty. Odrzucono między innymi pomysł stworzenia sygnalizacji świetlnej lub bezpiecznego przejścia dla pieszych nieopodal skateparku, zakupu beczek na deszczówkę dla chętnych mieszkańców czy budowy pomnika księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Wnioskodawcy projektów rozpatrzonych negatywnie mają możliwość odwołania się od tej decyzji w ciągu 5 dni. Mogą to zrobić mailowo lub osobiście do 30 sierpnia do godz. 15:30. Projekty autorów, którzy odwołają się, zostaną ponownie ocenione. Następnie poznamy ostateczną listę projektów, na które od 21 września przez tydzień będzie można zagłosować.

Puławski Budżet Obywatelski 2022 zamknie się w kwocie pół miliona złotych. Projekty, które puławianie wybiorą we wrześniu, mają być zrealizowane w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button