Informacje

Dzień Otwarty Notariatu

Już tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada w całej Polsce odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. Wydarzenie to ma na celu edukowanie społeczeństwa w obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy.

Ponad 300 pracowników notariatu będzie udzielało informacji prawnych telefonicznie, na czacie oraz poprzez streaming. Będzie to już 12. edycja Otwartego Dnia Notariatu. Najczęściej zadawane notariuszom pytania podczas poprzednich spotkań z nimi dotyczyły kwestii majątkowych, umów sprzedaży, darowizny czy spraw związanych z dziedziczeniem. W ostatnich latach zwiększyło się także zainteresowanie czynnościami notarialnymi, które można wykonać w danej sprawie bez konieczności udawania się do sądu. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia notariuszom będą towarzyszyć eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące finansów i ubezpieczeń.

Otwarty Dzień Notariatu odbędzie się 27 listopada, eksperci będą w tym dniu dyżurować w godzinach od 10:00 do 16:00. Można będzie skontaktować się z nimi za pośrednictwem Facebookowego profilu Porozmawiaj z Notariuszem, a także telefonicznie. Numer dla województwa lubelskiego to 81 475 47 54.

Kilka lat temu możliwość osobistego porozmawiania z notariuszem w Urzędzie Miasta mieli mieszkańcy Puław, niestety od pewnego czasu akcja ta nie jest organizowana. Puławianie w tym roku mogą więc skorzystać jedynie ze zdalnej formy porady notarialnej.

Plakat: Krajowa Rada Notarialna

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button