Miasto Puławy

Silent disco w ramach Weekendlove Puławy

W sobotnie popołudnie na Placu Chopina na miłośników tej nietypowej choć coraz bardziej popularnej formy zabawy czekały aż trzy kanały muzyczne i specjalne słuchawki. Uczestnicy imprezy otrzymali słuchawki z przełącznikiem, za pomocą którego będą mogli wybrać interesujący ich kanał a następnie bawić się ze znajomymi do wybranej przez siebie muzyki.

Słuchawki były dostępne bezpłatnie na miejscu imprezy. Aby wypożyczyć słuchawki wystarczyło na miejscu wypełnić umowę na podstawie danych z dokumentu ze zdjęciem. Jedna osoba mogła wypożyczyć na czas trwania wydarzenia słuchawki dla sześciu osób. Silent disco, znane również jako “bezgłośna dyskoteka”, to nietypowa forma imprezy tanecznej, podczas której uczestnicy tańczą do muzyki, która jest transmitowana bezprzewodowo za pomocą słuchawek.

Paulina Kitka – Urząd Miasta Puławy

Jak podkreśla Paulina Kitka z puławskiego Urzędu Miasta, Silent Party już w poprzednich latach dobrze przyjęło się w naszym mieście, dlatego postanowiono o ponownym zorganizowaniu tego rodzaju imprezy. Już w najbliższą sobotę na Placu Chopina szykuje się kolejna potańcówka, natomiast 6 sierpnia w Marinie – piknik familijny.

To ciekawe zjawisko powstało w celu uniknięcia problemu hałasu i ograniczenia głośności, które mogą występować na tradycyjnych imprezach tanecznych.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button