InformacjeMiasto Puławy

Europejski Tydzień Mobilności w Puławach

Już tradycyjnie w drugiej połowie września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. To czas wielu wydarzeń, mających na celu zachęcenie ludzi do wyboru ekologicznych środków transportu. Z tej okazji w Puławach od 16 do 22 września odbędzie się szereg inicjatyw.

W najbliższy piątek Urząd Miasta zaprasza do uczestnictwa w akcji sprzątania świata na placu przy Pałacu Marynki. Zbiórka chętnych o godz. 12:00. Tego samego dnia tożsamą akcję zorganizuje także puławskie Leroy-Merlin, od 10:00 do 14:00 sprzątany będzie teren bulwaru nadwiślańskiego. W sobotę, jak juz informowaliśmy zaplanowano zawody deskorolkowo-hulajnogowe na skateparku, zaś w niedzielę odbędzie się Rajd Rowerowy i ognisko. Wydarzenie, które będzie okazją do podsumowania tegorocznej akcji Rowerowa Stolica Polski, rozpocznie się o godz. 15:00 na Marinie.

Kolejny tydzień rozpocznie się inicjatywą skierowaną do przedszkolaków. W poniedziałek o godz. 9:00 w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbędzie się wydarzenie pod hasłem “Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Nie zabraknie konkursów i zabaw, które swoją tematyką będą nawiązywać do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnego dnia, we wtorek o godz. 10:00 przygotowane zostaną pokazy animacji tanecznych dla młodzieży z puławskich szkół, jeśli pogoda dopisze to wydarzenie odbędzie na Placu Chopina, w innym wypadku zostanie przeniesione do holu “Domu Chemika”. W środę rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny pod hasłem “Środki transportu poruszane siłą mięśni”.

Ostatnim dniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie czwartek 22 września, który jest jednocześnie Europejskim Dniem bez Samochodu, z tej okazji na Placu Chopina oraz Skwerze Niepodległości odbędzie się event podsumowujący. Możemy więc z całą pewnością stwierdzić, że w Puławach nie zabraknie w tym roku atrakcji związanych z szerzeniem idei ekologicznego transportu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button