InformacjeMiasto Puławy

Mistrz Recyklingu i Przyjaciele – konkurs dla najmłodszych

W połowie stycznia rusza 9. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie postaci w nowym uniwersum recyklingu. Może być to dowolna postać, która swój początek wzięła ze świata odpadów. Uczestnik zabawy musi określić cechy charakterystyczne wymyślonej przez siebie postaci, takie jak siła, wytrzymałość, reakcja na żywioły czy możliwości jej ulepszania. Propozycję konkursową należy wykonać w skali 1:1 i umieć wytłumaczyć zasadę jej działania.

Pracę konkursową można wykonywać w co najmniej 2-osobowych ekozespołach, organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 stycznia. Placówki zgłoszone do zabawy mogą także włączyć się w akcję zbiórki elektroodpadów, nagrodą jest zorganizowanie przez Fundację Chlorofil, czyli organizatora imprezy łąki kwietnej dla zapylaczy. Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej organizatora www.chlorofil.com.pl.

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button