Miasto Puławy

Sesja absolutoryjna Rady Miasta przed nami

Już w najbliższy czwartek odbędzie się jedna z najważniejszych sesji Rady Miasta w ciągu roku. Radni będą głosować między innymi nad udzieleniem prezydentowi Puław wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za zeszły rok.

Podczas obrad zostanie przeprowadzona dyskusja nad przygotowanym przez prezydenta Raportem o stanie miasta Puławy za zeszły rok, głos w trakcie tej debaty będą mogli zabrać także mieszkańcy, którzy odpowiednio wcześniej zgłosili taką chęć oraz zebrali wystarczającą liczbę podpisów. Sesja absolutoryjna jest okazją do podsumowania sytuacji miasta w kontekście minionych miesięcy oraz próbą postawienia diagnozy najbardziej palących problemów.

W ostatnich latach prezydent Maj nie mógł liczyć na przychylność większości radnych w kwestii uzyskania wotum zaufania, w zeszłym roku nie uzyskał także absolutorium. Czy w tym roku sytuacja się zmieni, przekonamy się podczas obrad najbliższej sesji. Rozpoczną się one w najbliższy czwartek o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Puławy, będzie można je śledzić za pośrednictwem portalu esesja.tv, jak również w transmisji w puławskiej telewizji kablowej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button