InformacjeMiasto Puławy

Uchwała podwyższająca opłaty za śmieci ponownie odrzucona

Radni Miasta Puławy odbyli w czwartek sesję nadzwyczajną poświęconą ustaleniu kwoty opłaty za wywóz śmieci w Puławach. Przed tygodniem uchwałę podwyższającą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wniósł prezydent Paweł Maj, wtedy radni odrzucili tę propozycję.

Nowy projekt uchwały był bardzo podobny do tego już odrzuconego. Zgodnie z jego założeniami, puławianie mieliby płacić miesięcznie 27 złotych od osoby za selektywne zbieranie odpadów oraz 60 złotych w przypadku braku segregacji. Drobna zmiana w porównaniu z poprzednim prezydenckim projektem dotyczyła rodzin wielodzietnych, zapłaciłyby one nie więcej niż 95 złotych miesięcznie bez względu na liczbę osób w rodzinie.

Podczas sesji analizę dotyczącą systemu gospodarowania odpadami komunalnymi przedstawiła kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Sylwia Żądełek. W prezentacji znalazła się między innymi informacja, że zgodnie z obecnymi szacunkami przy 22-złotowej stawce Miasto będzie musiało dopłacić do systemu za 2021 rok około miliona 646 tysięcy złotych. Podobna sytuacja miała miejsce już w roku ubiegłym.

Podobnie jak tydzień wcześniej radni nie dali się jednak przekonać do podwyżek. Za przyjęciem propozycji głosowali jedynie przedstawiciele klubu prezydenta Pawła Maja oraz radny Ignacy Czeżyk, łącznie 6 osób, przeciw była większość radnych PiS oraz członkowie klubu Samorządowcy byłego prezydenta Janusza Grobla (11 osób), zaś 4 radnych wstrzymało się od głosu. Propozycję opłaty 26-złotowej za śmieci segregowane od stycznia złożył radny Mariusz Cytryński, jednak również nie uzyskała ona akceptacji radnych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button