Miasto Puławy

Uroczystości Święta Wojska Polskiego w Puławach

Już jutro, w poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego, ustanowione z racji rocznicy zwycięskiej bitwy nad bolszewikami w 1920 roku – tak zwanego Cudu nad Wisłą. Z tej okazji w Puławach odbędą się tradycyjne uroczystości.

Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 8:30 w Kościele Garnizonowym. Następnie oficjalna część obchodów przeniesie się na dziedziniec Pałacu Czartoryskich, gdzie pod tablicą poświęconą pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Paweł Maj. Następnie odbędzie się złożenie wiązanek kwiatów.

Świąteczny dzień można będzie obchodzić też nieco mniej formalnie. Od 17:00 odbędzie się bowiem koncert piosenek patriotycznych “Śpiewanie z gwiazdami, czyli potyczki z piosenką”. Wystąpią Anna Barska – sopran, Tomasz Mazur – baryton przy akompaniamencie Michała Matrasa. Wydarzenie poprowadzi Ryszard Stępień, w jego wykonaniu również usłyszymy utwory patriotyczne. Do wspólnego śpiewu będą mogli dołączyć także puławianie, wydarzenie odbędzie się na placu przed Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika”, a w razie niesprzyjającej pogody – w atrium Ośrodka.

Foto archiwalne, plakat UM

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button