Miasto Puławy

Program “Siła jest w nas” – ruszyła rekrutacja

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia działający w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach realizuje program “Siła jest w nas”, skierowany między innymi do opiekunów osób cierpiących na choroby otępienne oraz osób z niepełnosprawnościami.

Instytucja poinformowała o rozpoczęciu rekrutacji do wzięcia udziału w projekcie. W ramach tej inicjatywy proponowana jest pomoc psychologiczna, prawna oraz psychiatryczna dla osób starszych oraz z niepełnosprawnościami, które są zagrożone przemocą lub już jej doświadczają. W siedzibie ośrodka wsparcia przy ul. Kołłątaja eksperci będą pełnili dyżury, wsparcie będzie udzielane także w formie telefonicznej, online, a gdy zajdzie taka potrzeba – również w miejscu zamieszkania uczestnika projektu.

Jak wiemy, wsparcie potrzebne jest także opiekunom osób z niepełnosprawnościami oraz chorobami otępiennymi, nierzadko poświęcają one swoje życie, by opiekować się bliskimi. Dlatego druga część programu “Siła jest w nas” skierowana jest właśnie do nich – utworzone zostaną grupy wsparcia, których członkowie mają spotykać się 2 razy w miesiącu. Będą oni mogli wymienić się swoimi trudnymi doświadczeniami, ale także odreagować nagromadzony stres i nabrać nieco dystansu.

Szczegółowych informacji na temat zasad uczestnictwa w programie udzielają pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Foto ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button