Miasto Puławy

Dofinansowania MON na projekty patriotyczne

Pamięć o ważnych dla naszego kraju wydarzeniach historycznych, ich podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej jest istotną częścią naszej tożsamości. Okazją do podejmowania inicjatyw patriotyczno-edukacyjnych jest ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej otwarty konkurs ofert pod hasłem “1918 i 1920 PAMIĘTAMY”.

To szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które pragną upamiętnić tak ważne rocznice jak odzyskanie Niepodległości czy Bitwę Warszawską. Dofinansowanie mogą otrzymać lekcje patriotyczno-edukacyjne tzw. “żywe lekcje historii”, wystawy, seminaria, konferencje a także podróże do miejsc związanych z tamtymi wydarzeniami jak np. miejsca bohaterskich walk.

Konkurs obejmuje także opiekę nad grobami poległych żołnierzy, odnajdywanie zapomnianych grobów, składanie kwiatów i zniczy na grobach bohaterów walk o Niepodległość Polski. Uzyskane środki mogą być przeznaczone na organizację pikników, rekonstrukcji historycznych i zawodów patriotyczno-sportowych np. biegów niepodległościowych. Kwota dotacji na wszystkie zadania wynosi 2 i pół miliona złotych. Warunkiem koniecznym jest złożenie wniosku o dofinansowanie do 2 października 2020 r. i spełnienie wszystkich wymogów Otwartego Konkursu Ofert. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button