Miasto Puławy

Oszczędzaj wodę – zbieraj deszczówkę

Chcesz na swojej działce oszczędzać wodę i zbierać deszczówkę, np. do podlewania przydomowych upraw i kwietników? Miasto po raz kolejny realizuje projekt dofinansowania zadań z zakresu gospodarki wodnej. Mieszkańcy Puław mogą starać się uzyskanie dotacji na wykonanie systemu do zbierania i wykorzystywania wody opadowej i roztopowej. Nabór wniosków rozpoczął się 5 kwietnia i potrwa do 30 września lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Przy składaniu wniosku do wypełnionego formularza należy dołączyć dodatkowe dokumenty, m.in. potwierdzające prawo własności lub dysponowania nieruchomością, czy zakres prac, jakie mają zostać wykonane wraz z oszacowaniem finansowym. Dotacja obejmie koszty zakupu materiałów, wykonania instalacji oraz sporządzenia dokumentacji projektowej i powykonawczej. Dofinansowanie zostanie udzielone do 50% wysokości poniesionych kosztów, maksymalnie do wysokości 3000 złotych.

Szczegółowe informacje nt. zasad przyznawania dotacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska puławskiego Urzędu Miasta. Na stronie internetowej Urzędu są dostępne do pobrania wniosek, regulamin oraz stosowne oświadczenia.

Autor: M. Owczarz

Fot. ilustracyjna Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button