Miasto Puławy

Krajoznawczy Rajd Pieszy z CIT

Choć do długiego majowego weekendu został jeszcze miesiąc, warto zawczasu pomyśleć o właściwym spożytkowaniu dodatkowego czasu wolnego. Z propozycją dla miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu wychodzi Centrum Informacji Turystycznej. Instytucja organizuje 1 maja Krajoznawczy Rajd Pieszy.

Trasa przechadzki obejmuje 15-kilometrowy odcinek do Parchatki, start zaplanowano spod Skweru Niepodległości. Rajd będzie przebiegać głównie po terenie płaskim, maszerujący będą także przechadzać się po terenie dwóch wąwozów. Trasa przemarszu zawiera miejsca zaznaczone na znaczkach kolekcjonerskich, które można nabyć za pośrednictwem CIT. Uczestnicy przejdą przez Park Czartoryskich, Włostowice, okolice nadwiślańskie a na koniec będą podziwiać widok z Góry Trzech Krzyży. Rajd został zakwalifikowany jako wydarzenie łatwe, a więc niewymagające bardzo dużego wysiłku fizycznego. Udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby powyżej 12. roku życia. Co ważne przechadzka odbędzie się niezależnie od panujących w dniu wydarzenia warunków atmosferycznych.

Chętni mogą już zgłaszać zamiar uczestnictwa, zapisów można dokonywać bezpośrednio w biurze Centrum Informacji Turystycznej, za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie. Udział w wydarzeniu jest płatny. Zapisy uczestników prowadzone są do 26 kwietnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button