InformacjeMiasto Puławy

Kolejny charytatywny spływ Wisłą

Wisła, będąca najdłuższą rzeką w Polsce przyciąga wielu miłośników sportów wodnych. Wśród nich są też tacy, którzy chcą wykorzystać swoje umiejętności do tego, aby pomóc potrzebującym.

Jedną z takich osób jest Szymon Machnowski, żołnierz na co dzień pracujący jako kontroler ruchu lotniczego w 43 Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Postanowił on przepłynąć samotnie Wisłę od źródła do ujścia. Celem spływu jest zbiórka pieniędzy dla swojego kolegi z wojska, Sławka, który potrzebuje pomocy po przebytym w 2018 roku udarze mózgu. Pieniądze będą przeznaczone na rehabilitację w specjalistycznym Ośrodku Norman w Koszalinie, gdzie rehabilitowane są osoby głownie po ciężkich udarach.

Akcję można wesprzeć pod adresem zrzutka.pl/dla-slawka. Spływ ma rozpocząć się 28 lutego w Goczałkowicach-Zdroju i potrwa 25 dni. W Puławach, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Szymon zjawi się 11 marca. Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu akcja. W sierpniu ubiegłego roku przez Puławy przepływał kajakiem Jacek Balcerak, który w ten sposób wspierał zbiórkę dla Kingi. Ostatecznie zbiórka zakończyła się sukcesem.

Autor: A. Koter

Foto: profil Facebook/ Szymon Machnowski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button