Miasto PuławySport

Azoty Cup 2023

Kolejna edycja turnieju Wisła Azoty Cup, który cieszy się wśród drużyn piłkarskich coraz większym powodzeniem, za nami. W tegorocznej szóstej już edycji, wzięło udział ponad 450 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.

Zawodnicy z rocznika 2008 rywalizowali na sztucznych boiskach na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na boisku ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. Zawodnicy z rocznika 2015 swoje mecze rozgrywali w hali przy al. Partyzantów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo oprócz głównego organizatora – firmy TD Sport Tomasza Dziubińskiego oraz puławskiej Wisły jako współorganizator wystąpił puławski MOSiR. Przypomnijmy, że partnerem turnieju od lat jest firma Grupa Azoty Puławy S.A.

Po dwóch dniach turnieju w rozgrywkach rocznika 2015 triumfował zespół Powiślanki Lipsko, który zwycięstwo zapewnił sobie trafieniem na 10 sekund przed końcem spotkania finałowego. Drugie miejsce przypadło drużynie Wisły Maciejowice, a trzecie – Jedlni Dzieciom. Najlepszym bramkarzem okazał się Antoni Tusiński z Powiślanki Lipsko, zawodnikiem Igor Michalec z Wisły Maciejowice, a korona króla strzelców trafiła do Stanisława Górki z zespołu Jedlni Dzieciom, który zdobył aż 19 goli.

W turnieju rocznika 2008 po dwóch dniach zmagań nie tylko z rywalami ale i z intensywnymi opadami śniegu pierwsze miejsce przypadło w udziale gospodarzom turnieju Wiśle Puławy, którzy w wielkim finale pokonali zespół Radomiaka Radom 2:0. W meczu o trzecie miejsce Pogoń Siedlce pokonała Józefowię Józefów 2:1. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Kamilowi Klichowiczowi z Wisły Puławy, trzeba dodać, że przez cały turniej nie dał sobie strzelić ani jednej bramki. Najlepszym zawodnikiem został Cezary Hołowiec z Radomiaka, a najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem okazał się Stanisław Płatek z Promnika Gończyce, który trafił do bramki rywali dziesięciokrotnie.

Autor: P. Nowosadzki

 

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button