InformacjeMiasto Puławy

Lewica na Lubelszczyźnie i… w Puławach

Piątek był dniem, w którym na Lubelszczyźnie pojawili się praktycznie wszyscy parlamentarzyści Lewicy. Do Lublina dotarli m.in. wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski czy lubelski poseł Lewicy Jacek Czerniak.

Na trasie zaplanowano spotkania w Lublinie, Chełmie, Parczewie, Opolu Lubelskim i Puławach, głównym tematem spotkań z mieszkańcami tych miejscowości była tzw. wdowia renta. Ten projekt ustawy ma zagwarantować emerytom godne funkcjonowanie po stracie współmałżonka. Na to systemowe rozwiązanie czeka około półtora miliona osób.

Projekt „Renta Wdowia” zakłada, że po śmierci małżonka będzie można korzystać z renty rodzinnej i 50 proc. własnego świadczenia emerytalnego. To systemowe rozwiązanie, które ma gwarantować godne, normalne życie i niepopadanie emerytów w ubóstwo. Projekt ustawy o “Rencie Wdowiej” Lewica złożyła w parlamencie w maju ub. roku i od tego czasu wniosek ten nie może doczekać się procedowania. W Puławach z mieszkańcami spotkali się posłanka Anna Maria Żukowska i Andrzej Szejna.

Autor: P. Nowosadzki

Foto: Nowa Lewica – lubelskie, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button