Miasto Puławy

Pomoc dla uchodźców – jakich produktów potrzeba?

Sytuacja związana z pomocą uchodźcom na Ukrainie jest dynamiczna. Bardzo wiele osób chce włączać się w pomoc i przynosić dary, warto jednak śledzić informacje o najbardziej potrzebnych w danym momencie artykułach, aby nasza pomoc była jak najbardziej skuteczna.

Urząd Miasta Puławy opublikował na swojej stronie internetowej aktualizację materiałów, które najbardziej przydadzą się uchodźcom. Na liście najpilniejszych obecnie potrzeb znajdują się m.in. przybory toaletowe, syropy przeciw gorączce i przeziębieniu dla dzieci, płatki kukurydziane, mleko modyfikowane dla maluchów od 3. do 12. miesiąca życia, kredki i kolorowanki a także żywność długoterminowa. Punkt zbiórki działa codziennie w budynku Urzędu Miasta Puławy przy ul. Lubelskiej 5 w godz. od 8:00 do 20:00.

Zarówno uchodźcy, jak i osoby, które przyjęły ich pod swój dach, mogą zwrócić się po pomoc rzeczową do puławskiego Urzędu Miasta. Pomoc zostanie udzielona na podstawie paszportu bądź dokumentu ze stemplem z przejścia granicznego dla osób, które przekroczyły granicę po 24 lutego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button