InformacjeMiasto Puławy

Rozmowy pracowników z Zarządem GAP S.A.

Wyniki Grupy Azoty Puławy i sprawy bieżące zawarte były w agendzie poniedziałkowego spotkania pracowników firmy z Zarządem. Jako że było to spotkanie bez udziału mediów, możemy oprzeć się jedynie na relacji związkowców, którzy na swoich stronach internetowych opisali przebieg spotkania.

Jak czytamy w relacji ze spotkania, rozmowę rozpoczęła prezentacja wyników ekonomicznych Grupy Azoty, mówiono także, o zdaniem związkowców, skromnych podwyżkach płac, które zostały wprowadzone w minionym roku. Związkowcy upominali się także  o sprawy awansów poziomych, które w ich ocenie nie są realizowane. Poruszono tematy związane ze zwiększaniem się wpływów Spółki dominującej, czyli Grupy Azoty S.A. na Spółki zależne, według Zarządu puławskiego kombinatu – jak relacjonują związkowcy, dominacja ta ma bardzo dobry wpływ na puławski zakład. Sami pracownicy są innego zdania, bo uważają, że: Konsekwencją jest wzrost znaczenia zarządu Grupy Azoty S.A. i spadek znaczenia zarządów spółek zależnych i lokalnych interesów.

Dłuższa dyskusja w trakcie tego spotkania dotyczyła utajniania dokumentów przekazywanych Radzie Pracowników. Według części organizacji związkowych Zarząd Spółki nie odniósł się do pytań dotyczących przywrócenia dodatku stażowego. Pracownicy uczestniczący w spotkaniu podkreślali fakt, że poniedziałkowe spotkanie było pierwszą od 10 lat publiczną debatą o najistotniejszych dla naszej społeczności i regionu sprawach. Jak informuje rzecznik puławskiej spółki Paweł Wójcik w mailu z oświadczeniem Zarządu przesłanym do naszej redakcji:

Autor: P. Nowosadzki

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button