Miasto Puławy

Remiza OSP we Włostowicach będzie rozbudowana

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Włostowicach, którzy we wrześniu ubiegłego roku świętowali 100-lecie funkcjonowania swojej jednostki, doczekają się rozbudowy remizy, z której korzystają.

W budżecie miasta na 2022 rok zabezpieczono na ten cel 240 tysięcy złotych. Strażacy już od dawna upominali się o rozbudowę swojej jednostki, na apel pozytywnie odpowiedzieli radni oraz Urząd Miasta. Istniejący budynek ma 3 kondygnacje, planowana rozbudowa dotyczy części parterowej. Zakres robót jest dość szeroki, obejmuje m.in. prace przy fundamentach budynku, renowację dachu czy nową instalację elektryczną. Wstawione zostaną także nowe drzwi i okna. Jednym z wymogów Ochotniczej Straży Pożarnej we Włostowicach wobec podmiotu, który będzie realizował tę inwestycję, jest okres gwarancji nie krótszy niż 3 lata.

Zgodnie z informacjami zawartymi w przetargu realizacja inwestycji ma potrwać około pół roku. Firmy zainteresowane zgłoszeniem swojej oferty do przetargu mają na to czas do 25 marca. Nietrudno się domyślić, że podstawowym kryterium wykonawcy inwestycji będzie zaproponowana przez niego cena za całość prac.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button