Informacje

Internetowe oszustwa na bon turystyczny [VIDEO]

Od kilku dni można korzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze, nie można też go sprzedać. W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bony, w związku z tym apelujemy o zachowanie ostrożności.

Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych – tego rodzaju oferty są niezgodne z prawem.

Piotr Olewiński – regionalny rzecznik prasowy ZUS

Z bonu mogą skorzystać wyłącznie osoby uprawione, a płatność podmiotowi turystycznemu wymaga potwierdzenia dodatkowym kodem, otrzymanym smsem lub mailem. Od 1 sierpnia rodzice dzieci do 18. roku życia mogą aktywować bon na platformie PUE ZUS. W związku z tym, pojawiły się oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takiej formy pomocy. W razie wątpliwości przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego należy kontaktować się z całodobową bezpłatną infolinią pod nr. tel. 22 11 22 111.

Autorzy: M. Strzelecka, N. Łukasik

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button