InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Ostrożnie ze słońcem – upał wciąż dokucza

Wysokie temperatury w ostatnich dniach mocno dają się we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia pogodowe dla niemal całego kraju.

Przypominamy, że upał jest nie tylko dokuczliwym elementem lata, ale może mieć także wpływ na nasze zdrowie. Kiedy słupek rtęci przekracza 30 stopni Celsjusza, szczególnie zagrożone są osoby starsze oraz dzieci. Dlatego powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pomogą bezpiecznie przetrwać ten trudny czas.

Przede wszystkim, lepiej nie wychodzić z domu w czasie największego nasłonecznienia, gdyż w pełnym słońcu można dostać udaru. Unikajmy otwartych, wybetonowanych przestrzeni, najlepiej jest trzymać się cienia i mieć ze sobą nakrycie głowy. Warto mieć przy sobie butelkę wody i uzupełniać płyny małymi łykami. Cięższe prace można odłożyć na później, podczas upału człowiek bardziej się męczy. Pamiętajmy też o naszych pupilach, one też potrzebują schronienia przed słońcem oraz miski z czystą, chłodną wodą do picia.

Przez kilka najbliższych dni możemy spodziewać się lekkiego spadku temperatur, upały jednak jeszcze do nas wrócą pod koniec przyszłego tygodnia.

autor: M. Owczarz

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button