Miasto Puławy

Budżet Obywatelski 2023 – trwa opiniowanie projektów

Trwa procedura wyłaniania projektów do realizacji w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim, na które zagłosują puławianie.

Przed kilkoma dniami prezydent Puław powołał zespół, którego zadaniem jest zaopiniowanie projektów zgłoszonych do przyszłorocznej edycji tego przedsięwzięcia. Na jego czele stoi wiceprezydent Beata Kozik, w skład tego organu wchodzą też m.in. Skarbnik Miasta, kierownicy poszczególnych wydziałów miejskich, komendant Straży Miejskiej czy radca prawny Urzędu. W ciągu najbliższych kilku dni (w poniedziałek) zbierze się Doraźna Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego, która przeprowadzi analizę projektów złożonych przez mieszkańców i zaopiniowanych przez wspomniany zespół. Podczas posiedzenia Komisji zostanie zatwierdzona ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania. Ze względu na obowiązującą procedurę odwoławczą ta lista ma być podana do publicznej wiadomości do 19 sierpnia.

Głosowanie na projekty, które pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną, odbędzie się we wrześniu w formule online. Wybrane przez mieszkańców inicjatywy powinny być zrealizowane w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button