Informacje

Ankieta dla przedsiębiorców, którzy pomagali uchodźcom

W pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy zmagającym się z rosyjską agresją zaangażowało się mnóstwo osób indywidualnych i przedsiębiorstw z naszego kraju. Zbiórki finansowe i rzeczowe, udzielanie schronienia uchodźcom to tylko niektóre z form udzielonej pomocy. Aby poznać jej dokładną skalę, organizacja UN Global Compact Network Poland przygotowała ankietę dla wszystkich przedsiębiorstw w Polsce i Ukrainie, które udzieliły jakiejkolwiek pomocy obywatelom tego kraju po 24 lutego.

Przedstawiciele firm mogą wypełnić odpowiedni kwestionariusz pod adresem https://firmydlaukrainy.pl/. W ankiecie padają pytania m.in. o formę udzielonej pomocy, najbliższe plany pomocowe ale także o napotkane trudności. Na podstawie odpowiedzi udzielanych przez przedstawicieli firm zostanie sporządzony raport “United Business for Ukraine”. Ma on zostać zaprezentowany podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zaplanowanego we wrześniu w Nowym Jorku. Opracowanie ma się skupiać na formach wsparcia udzielonego przez biznes z podziałem na kategorie takie jak wielkość przedsiębiorstwa, branże, wkład finansowy i rzeczowy oraz grono odbiorców pomocy.

Ankietę mogą wypełnić przedstawiciele firm, które udzieliły każdej, nawet najmniejszej formy pomocy. W naszym regionie z pewnością znajdzie się wiele takich przedsiębiorstw. Kwestionariusz będzie aktywny do 18 sierpnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button