Końskowola

Święto Róż w Końskowoli już w ten weekend

Już w najbliższy weekend do Końskowoli zjadą się ogrodnicy, rolnicy i szkółkarze całego regionu. Władze gminy już po raz dwudziesty piąty zapraszają do uczestnictwa w Święcie Róż.

Wiele atrakcji będzie czekało na chętnych już w sobotę. Z samego rana na stawach w Starej Wsi rozpoczną się Zawody Wędkarskie, przed godz. 8:00 wyruszy także Pieszy Rajd Różany. W tym dniu zaplanowano również Rajd Rowerowy oraz organizowaną przez Fundację BezMiar wyprawę nordic walking. Od 18:00 będzie również możliwość zwiedzania końskowolskich zabytków pod opieką przewodnika.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się południową Mszą świętą w kościele parafialnym, zaś oficjalne otwarcie Święta Róż organizatorzy zaplanowali na godz. 13:00. Oprócz wystawy wielu różnorodnych odmian róż, zebrani na końskowolskim rynku będą mogli posłuchać występów zespołu “Cud nad Wisłą”, Orkiestry Dętej gminy Końskowola oraz chóru “Pokolenie”.

Podczas wydarzenia tradycyjnie zostanie wyłoniona najpiękniejsza róża, konkurs przeprowadzi Polskie Towarzystwo Różane, swoją faworytkę wśród zaprezentowanych odmian wyłoni także publiczność.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button