Końskowola

Prawa miejskie dla Końskowoli? Kolejne podejście

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o dość nieoczekiwanym przebiegu sesji Rady Gminy Końskowola. Radni mieli wtedy przekazać wniosek o nadanie praw miejskich dla Końskowoli. Tak się jednak nie stało.

Radni zrzeszeni w klubie „Zielone Powiśle” stwierdzili bowiem, że nie każdy mieszkaniec miał możliwość wypowiedzieć się w ankiecie dotyczącej tej sprawy. Dlatego też większość zasiadających w radzie zdecydowała na lutowej sesji o zdjęciu z obrad punktu dotyczącego przekazania odpowiedniego wniosku. Warto podkreślić, że zdecydowana większość mieszkańców, którzy zagłosowali w badaniu, optowała za prawami miejskimi dla tej miejscowości.

Władze Końskowoli nie rezygnują ze swoich starań. Wójt Stanisław Gołębiowski wystąpił do Przewodniczącego Rady z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji dotyczącej przekazania odpowiedniego wniosku do Rady Ministrów. Obrady mają odbyć się w środę o godz. 15:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy przy ul. Pożowskiej 3a. Transmisję z posiedzenia będzie można śledzić za pośrednictwem strony internetowej gminy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button