Miasto PuławyPowiat Puławski

Strażacy sprawdzali swoją zręczność

We wtorek na puławskich Błoniach rozpoczęły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sportach Pożarniczych. Druhowie z całego naszego regionu mieli okazję sprawdzić się w różnych konkurencjach zręcznościowych, prezentując tak ważną dla strażaków wysoką sprawność fizyczną.

Podczas wtorkowych zawodów w Puławach strażacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych. Druhowie musieli zmierzyć się ze 100-metrowym pożarniczym torem przeszkód. W tej konkurencji wystartowało blisko 200 zawodników. Ponadto niektórzy zdecydowali się na wspinaczkę sprawdzając swoją zręczność w konkurencji polegającej na wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. Do tej rywalizacji przystąpiło ponad 40 strażaków. Druhowie zaprezentują się także w rywalizacji drużynowej.

Celem mistrzostw jest między innymi mobilizowanie do szkoleń pożarniczych, niezbędnych do rozwoju dla strażaków, tak by mogli oni skutecznie nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia życia innych osób. Zawody wojewódzkie są także eliminacją do Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button