Miasto Puławy

Witaj Majowa Jutrzenko – koncert laureatów za nami

W minioną niedzielę w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbył się koncert laureatów tegorocznego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych „Witaj Majowa Jutrzenko”. Zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu uczestnicy zaprezentowali swoje interpretacje patriotycznych utworów, które zostały najwyżej ocenione przez konkursowe jury.

Przypomnijmy, że przesłuchania zarówno w turnieju recytatorów jak i turnieju pieśni odbyły się w „Domu Chemika” pod koniec kwietnia. Łącznie podczas dwóch dni prezentacji konkursowych obejrzano i wysłuchano 100 wykonań, z czego 82 w konkursie recytatorskim a pozostałe 18 – w turnieju pieśni niepodległościowej. W tym roku w ramach Przeglądu, szczególnie uczczono postacie Marii Konopnickiej, Józefa Wybickiego oraz Ignacego Łukaszewicza. Uczestnicy chętnie sięgali też po utwory z epoki romantyzmu. Grand Prix Turnieju trafiło do Zespołu Rytmicznego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach. Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Nagrody laureatom wręczali wiceprezydent Puław Beata Kozik oraz przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego Janusz Wawerski.

foto: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button