Miasto Puławy

Azoty podsumowały finanse za zeszły rok

Grupa Azoty Puławy podsumowała swoje wyniki finansowe za 2021 rok. Jak podkreślają w swoim komunikacie członkowie spółki miniony rok odznaczał się z jednej strony przyspieszeniem gospodarczym pomiędzy kolejnymi falami pandemii oraz dużym wzrostem popytu na produkty nawozowe i chemiczne, jednak z drugiej strony zauważalny był kryzys związany z surowcami energetycznymi.

Puławska spółka odnotowała rekordowe przychody ze sprzedaży, jednak skonsolidowany zysk netto puławskich Azotów ukształtował się na poziomie 210 milionów złotych, co oznacza wynik o 6 milionów złotych mniejszy niż w 2020 roku. W zakresie inwestycji wydano ponad miliard złotych m.in. na projekty budowy bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe czy modernizację oraz budowę nowych instalacji kwasu azotowego.

Obecny rok jest dla spółki kolejnym wyzwaniem ze względu na trudna sytuację gospodarczą spowodowaną rosyjska agresja na Ukrainę. W komunikacie podkreślono, że głównym celem jest utrzymanie ciągłości i maksymalnego wykorzystania produkcji tak, by zapewnić rolnikom maksymalną dostępność środków nawozowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button