Miasto Puławy

CIT obchodził 10. urodziny

Centrum Informacji Turystycznej w Puławach obchodziło swoje 10. urodziny. W weekend majowy odbyły się imprezy, które uczciły dekadę funkcjonowania w naszym mieście profesjonalnego punktu obsługującego turystów przybywających zwiedzać Puławy.

Centrum Informacji Turystycznej służy nie tylko turystom. Organizowane były także rajdy piesze i rowerowe oraz gry miejskie dla tutejszych mieszkańców. W ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się także spływy kajakowe, a nawet imprezy łączące aktywności na wodzie i lądzie.

W niedzielę 1 maja odbył się jubileuszowy rajd pieszy, w którym wzięło udział ponad 50 uczestników. Przemarsz obejmował trasę przez fragment miasta, park Czartoryskich oraz dwukrotne przekroczenie Wisły puławskimi mostami. Całość zakończyła się w Marinie ogniskiem z kiełbaskami. Kolejnego dnia odbył się spływ kajakowy Wieprzem. Ponieważ 2 maja obchodzimy Święto Flagi, nie mogło zabraknąć również biało-czerwonych barw.

Centrum Informacji Turystycznej w Puławach ma swoją siedzibę na Skwerze Niepodległości. Można w nim zakupić pamiątki oraz zasięgnąć informacji o puławskich zabytkach. W okresie letnim jest otwarte przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 17:00.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button