Miasto Puławy

Startuje trening Rowerowej Stolicy Polski

Pogoda za oknami coraz częściej zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Jednym ze sposobów na oderwanie się od zimowego marazmu może być udział w treningu Rowerowej Stolicy Polski, który rusza już w poniedziałek.

Podobnie jak w ubiegłych latach również i tym razem puławianie będą mogli walczyć o miano Rowerowej Stolicy Polski dla swojego miasta. Już w poniedziałek rusza trening przed właściwą rywalizacją, który potrwa 2 miesiące. Będzie to dobra okazja, by poprawić swoją kondycję czy sprawdzić sprawność sprzętu. Rywalizacja główna będzie zaś odbywać się przez cały czerwiec. Aby wziąć udział w oficjalnym treningu przed właściwymi zmaganiami, należy ściągnąć na swój telefon aplikację mobilną Aktywne Miasta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski Puławy zajęły wysokie 3. miejsce, w liczbie przejechanych kilometrów ustępując jedynie Nowej Soli oraz Białej Podlaskiej. Organizatorem zabawy, w której w zeszłym roku wzięło udział ponad 40 ośrodków z całej Polski, jest miasto Bydgoszcz.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button