InformacjePowiat Puławski

Bezpieczne Ferie 2022

Koniec stycznia oraz luty to okres ferii zimowych w całej Polsce. W województwie lubelskim rozpoczęły się one w poniedziałek, 14.02 i potrwają niemal do końca miesiąca. W związku z tym dla wielu osób jest to czas wyjazdu na różnego obozy i zimowiska.

Policja, jak co roku, przygotowuje się na wzmożony ruch oraz przypomina o możliwościach kontroli stanu technicznego autokarów. W takim przypadku należy zgłosić chęć kontroli telefonicznie, z wyprzedzeniem. Tego typu kontrole w Puławach odbywają się w punkcie kontroli na miejskich błoniach. Warto też sprawdzić organizatora wyjazdu, na które wysyłane jest dziecko oraz czy wyjazd jest zgłoszony do kuratorium oświaty.

Policja apeluje również o przekonanie podopiecznych aby pozostawili co cenniejsze przedmioty w domu, ze względu na możliwość kradzieży, zwłaszcza w miejscach popularnych turystycznie. Jednym z głównych zadań policji jest także zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, w związku z tym zwiększono liczbę patroli oraz ich czujność, przede wszystkim na trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów, zarówno prywatnych osobowych, jak i autokarów.

Autor: A. Koter

Fot. mat. KPP Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button