InformacjeMiasto Puławy

Start programu sterylizacji i kastracji zwierząt

We wtorek puławski Urząd Miasta ogłosił rozpoczęcie tegorocznego program sterylizacji i kastracji zwierząt domowych wraz z ich elektronicznym znakowaniem. Projekt jest finansowany z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego i będzie realizowany aż do wyczerpana środków.

Akcja dotyczy zwierząt z terenu miasta, powyżej 6. miesiąca życia oraz zaszczepionych przeciwko wściekliźnie. Jeśli zwierzę nie było wcześniej elektronicznie oznakowane, w dniu przeprowadzenia zabiegu sterylizacji bądź kastracji zostanie zaczipowane. Zgodnie z zasadami programu, właściciel może wykonać zabieg u maksymalnie dwóch zwierząt w danym roku kalendarzowym.

Aby można było wziąć udział w programie, należy złożyć w Urzędzie Miasta odpowiedni wniosek w 2 egzemplarzach. Następnie trzeba okazać książeczkę zdrowia psa lub kota, rodowód czy inny dokument potwierdzający prawo do zwierzęcia. Na końcu pozostaje udać się do jednej z 5 puławskich lecznic weterynaryjnych, które biorą udział w programie. Ich lista podobnie jak dokumenty potrzebne do uczestnictwa w projekcie znajduje się na stronie pulawy.eu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button