Kazimierz Dolny

Mobilny punkt szczepień w Kazimierzu Dolnym

Statystyki zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach są wciąż wysokie. W naszym powiecie już po raz kolejny pojawi się mobilny punkt szczepień, dzięki któremu dotychczas niezdecydowani będą mieli możliwość łatwiejszego dostępu do tego zabiegu.

W najbliższy piątek 11 lutego szczepieniobus zawita do Kazimierza Dolnego. Wszyscy, którzy jeszcze się nie zaszczepili, będą mogli to uczynić w godz. od 9:00 do 17:00. Mobilny punkt szczepień zawita na ul. Senatorską przed kazimierskim Urzędem Miasta. Skorzystanie ze szczepień nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Ze szczepieniobusa będą mogły skorzystać zarówno osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły jak i te, które chciałyby otrzymać kolejną dawkę. W mobilnym punkcie pacjentom będą podawane preparaty Pfizer bądź Johnson&Johnson.

Według ostatnich danych, przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 59% Polaków, czyli około 22 miliony osób. Niemal 2% mniej przyjęło także drugi preparat. Tak zwaną dawkę przypominającą podano zaś ponad 10 milionom pacjentów w Polsce, co stanowi ok. 28% ogółu Polaków.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button