InformacjeKazimierz Dolny

Wąwóz w Kazimierzu Dolnym wolny od samochodów?

W tym roku mieszkańcy Kazimierza Dolnego mogli głosować na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zwycięskim pomysłem okazał się ten dotyczący dekoracji bożonarodzeniowych na kazimierskim Rynku.

Jedna ze zgłoszonych inicjatyw była zaś poświęcona problemowi degradacji kazimierskiego wąwozu. Odwiedzany przez wielu turystów wąwóz, zwany cmentarnym, jest systematycznie rozjeżdżany przez samochody terenowe, których właściciele urządzają sobie w tym miejscu rajdy. Projekt zgłoszony do kazimierskiego Budżetu Obywatelskiego zakładał zamknięcie wjazdu do wąwozu poprzez umieszczenie tam narzutowego głazu, całą inwestycję wycenia się na nieco ponad 2 tysiące złotych. Jednak zwycięska inicjatywa ozdobienia ulic Kazimierza na święta Bożego Narodzenia pochłonie prawie cały, 40-tysięczny Budżet Obywatelski.

Dlatego też na portalu zrzutka.pl udostępniono zbiórkę, w której można wpłacać pieniądze na rzecz kupna głazu narzutowego, uniemożliwiającego wjazd do wąwozu samochodom. Do poniedziałku na cel zbiórki wpłacono już ponad 1200 złotych, a ma ona potrwać jeszcze prawie miesiąc. Jest więc spora szansa, że zamierzony cel uda się osiągnąć. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button