Powiat Puławski

Starosta przyzna nagrody sportowcom

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w 2022 roku przyznane zostaną nagrody Starosty Puławskiego w dziedzinie sportu. Wyróżnienia są przyznawane za osiągnięcia odniesione w poprzednim roku kalendarzowym. Zgodnie z zasadami, nagrodzeni mogą zostać zawodnicy, trenerzy, jak również osoby związane z pracą na rzecz rozwoju sportu czy propagowaniem kultury fizycznej w społeczeństwie.

Wyróżnienia mogą trafić do sportowców, którzy uczestniczyli w finałach igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, Europy czy Polski w swoich konkurencjach. Starosta może również nagrodzić zawodników rywalizujących w konkurencjach nieolimpijskich, którzy mogą pochwalić się zdobytym medalem podczas czempionatu światowego czy europejskiego. Kolejnym warunkiem ubiegania się o nagrodę jest zamieszkiwanie terenu Powiatu Puławskiego lub reprezentowanie klubu czy podmiotu sportowego mającego swoją siedzibę w naszym regionie. Uprawnione do zgłaszania kandydatur są między innymi kluby sportowe, instytucje kultury fizycznej czy dyrektorzy szkół, do których uczęszcza zawodnik.

Wzór wniosku o przyznanie nagrody za wysokie osiągnięcia w dziedzinie sportu jest dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach. Termin składania dokumentów upływa wraz z końcem marca, wypełniony formularz należy złożyć w Kancelarii Starostwa przy al. Królewskiej 19.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button