InformacjeMiasto Puławy

System zgłoszeniowy Lepsze Puławy [VIDEO]

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Powiśle od kilku dni mogą korzystać z aplikacji, dzięki której możliwe jest zgłoszenie on-line problemu swojemu zarządcy. Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej Spółdzielni Powiśle jako system zgłoszeniowy. Prezes Powiśla a zarazem radny Rady Miasta Puławy Mariusz Cytryński poszedł za ciosem i wdrożył aplikację dla mieszkańców całego miasta.

W tej chwili pod adresem https://lepszepulawy.pl/ można zgłosić problemy, które jako Radny będzie mógł pomóc rozwiązać. System podzielono na kategorie. Mieszkańcy mogą powiadomić np. o dewastacji, dziurawym chodniku czy niechcianym graffiti. Zgodnie z założeniami w początkowej fazie radny Mariusz Cytryński będzie analizował i kierował informacje ze zgłoszeniami do odpowiednich służb, a w przypadkach skomplikowanych zapowiedział interpelacje do odpowiedzialnych za daną sprawę jednostek samorządu. W przyszłości system ma sam kierować zgłoszenia mieszkańców do odpowiednich służb, póki co jednak radny rozpocznie ustalenia co do formy przekazywania tych informacji by czas ich załatwiania był najkrótszy i najefektywniejszy. Po co to wszystko? Jak usłyszeliśmy, jest to odpowiedź na brak takiego systemu w mieście.

Mariusz Cytryński już kilkakrotnie występował w tej sprawie, by taką uproszczoną wersję systemu zgłoszeń uruchomić w Puławach, niestety nie spotkało się to z aprobatą.

– Swego czasu napisałem interpelację do Pana Prezydenta o wprowadzenie tego typu rozwiązania i otrzymałem informację, że prace w urzędzie trwają – mówi Mariusz Cytryński. Jak podkreśla, odebrał tę odpowiedź pozytywnie jednocześnie uważając, że owe prace mogłyby nieco przyspieszyć. Radny zaznacza, że wdrożony przez niego system nie ma za zadania w jakikolwiek sposób konkurować z tym ewentualnie wprowadzonym przez Miasto. Jego zdaniem, aplikacja pozwoli nawiązać lepszą komunikację z mieszkańcami, tym bardziej, że system jest bezpłatny i ogólnodostępny.

Mariusz CytryńskiPrezes SM Powiśle, radny RM Puławy

System Zgłoszeniowy Lepsze Puławy ma pewne ograniczenia spowodowane głównie zasobnością serwerów, na których aplikacja będzie funkcjonowała. Chodzi także o to, by do systemu zgłoszeniowego trafiały prawdziwe problemy. Autorzy adaptacji systemu chcieli także uniknąć wszechobecnego, niechcianego spamu, którego należy się spodziewać. System będzie wymagał podania minimum danych niezbędnych do identyfikacji zgłaszającego, czyli co najmniej podania imienia oraz adresu e-mail, na który zostanie wysłany link potwierdzający. Wtedy zgłoszenie będzie złożone. Podanie tych danych da także możliwość otrzymania informacji zwrotnej o statusie przekazanego zgłoszenia.

Puławski System Zgłoszeniowy Lepsze Puławy nie zastąpi kontaktów alarmowych. Policja, straż pożarna czy służby medyczne pozostają ze swoimi dotychczasowymi formami kontaktu.

Zdaniem Mariusza Cytryńskiego, aplikacja pozwoli zaradzić problemom, które w przeszłości mogły być przekazywane i rozwiązywane podczas spotkań bezpośrednich, których obecnie jest o wiele mniej z powodu pandemii.

Mariusz Cytryński – Prezes SM Powiśle, radny RM Puławy

System zgłoszeniowy nie zwolni radnych od kontaktu z wyborcami, jednak usługa tego typu sprowadzona do prostego systemu zgłoszeniowego może ułatwić przekazywanie informacji w różnych sprawach w dobie pandemii, gdzie bezpośredni kontakt jest utrudniony.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Ooo! Bardzo ciekawy pomysł.
    Na szybko nic mi nie przychodzi do zgłoszenia, ale z pewnością nie raz coś mi przeszkadzało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button