Miasto Puławy

Za kilka dni ruszy głosowanie do Budżetu Obywatelskiego

Już za kilka dni rozpocznie się głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2022. Od wtorku 21 września od godziny 8:00 mieszkańcy Puław będą mogli wyrazić swoje poparcie dla projektów zgłoszonych w tej edycji. Tym razem na oddanie głosów będzie tylko tydzień, dlatego osoby zainteresowane nie powinny odkładać głosowania na później.

Na platformie przygotowanej do głosowania już teraz można zapoznać się ze zgłoszonymi projektami. Do wyrobu mieszkańcy Puław mają 17 projektów dużych i 10 małych, od imprez kulturalnych po utworzenie łąk kwietnych czy dodatkowych kursów komunikacji miejskiej. Z roku na rok puławianie mają coraz więcej pomysłów, na co można wydać pieniądze z budżetu. Potrzeby wciąż rosną, ale niestety finanse są coraz mniejsze. W przyszłym roku do wydania w Budżecie Obywatelskim będzie pół miliona złotych.

Głosowanie będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej. Podobnie jak w latach ubiegłych, osoby które nie mają w domu dostępu do internetu, będą mogły zagłosować w Urzędzie Miasta przy specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym. Urzędnicy udzielą także pomocy w razie problemów z obsługą komputera.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button